Ndërlidhjet

Moti i keq bllokon Rumaninë e BullgarinëRreshje të dendura dëbore kanë shkatuar probleme në transportin ajror dhe rrugor në Bullgari dhe në Rumani.

Në Bukuresht janë mbyllur shkollat për dy ditë si rezultat i motit të keq.

Në jug të Rumanisë një polic luajti rolin e mamisë duke ndihmuar një grua 25 vjeçare të lindte. Polici i morri këshillat përmes telefonit, pasi gruaja nuk mund të shkonte në spital si rezultat i bllokimit të rrugëve.
XS
SM
MD
LG