Ndërlidhjet

Afganistan: 28 të vdekur nga ortekuTë paktën 28 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 70 janë plagosur pasi automjetete e tyre ishin zënë nga orteku i borës në malet Hindu Kush në Afganistan.

Ministria e Mbrojtjes tha se qindra njerëz që kishin mbetur të bllokuar janë shpëtuar gjatë natës.
XS
SM
MD
LG