Ndërlidhjet

SHBA: Reshje të mëdha bore në bregun lindorBrigjet lindore në Shtetet e Bashkuara sërish po përballen me reshje të mëdha të borës.

Meteorologët parashikojnë të bjerë më shumë se 30 cm borë në Uashington dhe Nju Jork.

Zyrat qeveritare në Uashington sot përsëri do të mbyllen për të tretën ditë me radhë, ndërkohë që kryeqyteti i SHBA-ve ende nuk i ka tejkaluar pasojat nga bora e madhe e fundjavës së shkuar.
XS
SM
MD
LG