Ndërlidhjet

Haiti: 230 mijë të vdekur nga tërmetiQeveria e Haitit e ka rritur bilancin e të vdekurve nga tërmeti i 12 janarit në 230 mijë.

Shiftrat paraprake ishin 212 mijë.

Megjithate, qeveria e Haitit tërheq vërejtjen se shifrat e fundit nuk janë përfundimtare dhe nuk i përfshijnë njerëzit që janë varrosur në varreza private apo nga familjarët e tyre.

Bilanci më i ri i tërmetit është i njëjtë me bilancin nga cunami në Azi në vitin 2004.
XS
SM
MD
LG