Ndërlidhjet

Endeavour zbarkoi në Stacionin Ndërkombëtar të HapësirësAnija kozmike amerikane Endeavour ka zbarkuar në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (SNH).

Anija kozmike dhe gjashtë astronautët janë në udhëtim 13 ditor për të instaluar dy pjesët e fundit të SNH.

Endeavour u nis nga Florida të hënën, dhe ky do të jetë ndër misionet e fundit të anijes kozmike.
XS
SM
MD
LG