Ndërlidhjet

Pakistan: 15 të vrarë nga dy shpërthimeZyrtarët pakistanezë thanë se të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe 20 janë plagosur nga dy shpërthime në qytetin verilindor Banu.

Policia tha se beson që të dy sulmet të jenë vepër e sulmuesve vetëvrasës.

Shpërthimi i parë ndodhi brenda një kompleksi të policisë, ndërsa i dyti jashtë tij.
XS
SM
MD
LG