Ndërlidhjet

Pakistan: 14 të vrarë e 30 të plagosurSë paku 14 persona kanë vdekur dhe më shumë se 30 të tjerë janë plagosur nga një sulm vetvrasës në veriperëndim të Pakistanit.
Sulmi kishte si cak policinë.

Në mesin e viktimave janë nëntë policë dhe pesë civilë. Pakistani po përballet me valë sulmesh nga militantët talibanë dhe mbështetësit e rrjetit terrorist të Al Kaidës.
XS
SM
MD
LG