Ndërlidhjet

OJQ-të kërkojnë vëzhgues në IranOrganizatat e të drejtave të njeriut kanë kërkuar nga Këshilli i të Drejtave të Njeriut të Kombeve të Bashkuara, që të ushtrojë presion mbi Teheranin për të lejuar vëzhguesit e të drejtave të njeriut në Iran.

Përfaqësues të Amensty International, Human Rights Watch dhe Asamblesë Botërore të Studentëve mbajtën një protestë të heshtur para selisë së OKB-së në Nju Jork. Protesta ishte në shenjë solidarizimi me protestuesit në Iran.
XS
SM
MD
LG