Ndërlidhjet

Rusi: Vriten 20 militantëSë paku 20 kryengritës janë vrarë gjatë një përleshje në Ingusheti, pjesë e Federatës Ruse. Burimet zyrtare ruse thonë se sulmi nisi kur një grup militantësh u rrethuan pranë kufirit administrativ me Çeçeninë.

Luftimet, të cilat ende po vazhdojnë, janë ndër më të ashprat mes trupave ruse të sigurisë dhe militantëve.
XS
SM
MD
LG