Ndërlidhjet

Meta: Përmbushëm kushtet për heqjen e vizaveShqipëria ka shënuar përparim në përmbushjen e kritereve për t’iu bashkuar grupit të vendeve që lëvizin pa viza në grupin e shteteve të hapësirës Shëngen.

“Shqipëria sot i ka përmbushur të gjitha kushtet e vendosura nga Komisioni Evropian për liberalizimin e vizave dhe shpresojmë për një vlerësim pozitiv së shpejti”, tha shefi i diplomacisë Ilir Meta.

Meta i bëri komentet pas takimit me homologun e tij slloven, Samuel Zbogar.
XS
SM
MD
LG