Ndërlidhjet

Thaçi heq dorë nga posti i deputetitKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar dorëheqjen e tij nga pozita e deputetit të Kuvendit të Kosovës.

Thaçi ka thënë se e ka marrë këtë veprim duke pasur parasysh përkushtimin e tij ndaj Qeverisë, si dhe të përmbushjes në mënyrë sa më efikase të të gjitha detyrave të tij si kryeministër.
XS
SM
MD
LG