Ndërlidhjet

KB: Korea Veriore s'është e gatshme të rifillojë bisedimetNjë zyrtar i lartë i Kombeve të Bashkuara tha se Korea Veriore nuk është e gatshme t'u rikthehet bisedimeve gjashtë palëshe të çarmatimit, përkundër përpjekjeve që Peniani të kthehet në tryezën e negociatave.

Lin Pasko u tha gazetarëve në Pekin se ai kishte zhvilluar bisedime të sinqerta me zyrtarët në Penian mbi çështjet që përfshijnë ngecjen e bisedimeve gjashtë palëshe dhe sanksionet e OKB-së ndaj Phenianit për shkak të testit bërthamor që e kreu në vitin 2009.

XS
SM
MD
LG