Ndërlidhjet

Irak: Shpërhimet vranë 6 pelegrinë shiitëTë paktën gjashtë njerëz e kanë humbur jetën dhe 40 janë plagosur nga tre shpërthime të bombave që kishin si cak pelegrinët shiitë në jug të Bagdadit.

Zyrtarët thanë se bombat shpërthyen sot në rrugën që çon drejt qytetit të shenjtë, Naxhaf.

Drejtori i spitalit në Naxhaf tha se të vrarët ishin pelegrinë.
XS
SM
MD
LG