Ndërlidhjet

Indi: Tetë të vrarë nga shpërthimi i bombës


Së paku tetë vetë janë vrarë dhe më se 20 të tjerë janë plalgosur nga shpërthimi i një bombe në qytetin jugor Pune, të shtetit Maharashtra, në Indi.

Autoritetet thanë se shpërthimi ishte sulm terrorist.

Eksplodimi ndodhi në një lokal, ku tuboheshin personat e jashtëm.

Raportohet se në mesin e të vrarëve ka edhe të jashtëm.

Zyrtarët thonë se ka shqetësime se numri i të vrarëve mund të jetë edhe më i madh.
XS
SM
MD
LG