Ndërlidhjet

Afganistan: Dita e tretë e ofensivës së NATO-s


Ofensiva e shkallës së gjërë e NATO-s në provincën jugore, Helmand të Afganistanit, ka hyrë në ditën e tretë.

Një zëdhënës i guvernatorit të kësaj province tha se në luftimet gjatë natës në Marxhah janë vrarë 12 talibanë.

Marxhahu është baza e fundit e militantëve në këtë rajon dhe për këtë arsye ofensiva e NATO-s është e fokusuar në këtë lokacion.
XS
SM
MD
LG