Ndërlidhjet

Prishtinë: Kongresmeni amerikan Pomeroj qëndron në Kosovë


Anëtari i Kongresit të Shteteve të Bashkuara nga Dakota Veriore, Earl Pomeroj, qëndron sot dhe nesër në Kosovë.

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, njoftoi se kongresisti Pomeroj takon sot përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës. Ndërkaq, nesër ai do të takohet me politikanët serbë, të cilët janë pjesë e institucioneve të Kosovës.
XS
SM
MD
LG