Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten tre civilëTre civilë afganë u vranë në incidente të ndara gjatë operacionit ushtarak, që po zhvillojnë trupat e NATO-s dhe ato afgane në provincën e Helmandit.

Vdekjet e fundit të civilëve erdhën dy ditë pasi një raketë amerikane goditi një shtëpi në Marxhah duke shkaktuar humbjen e jetëve të 12 civilëve.
XS
SM
MD
LG