Ndërlidhjet

EasyJet vjen në KosovëKompania më e madhe në botë e fluturimeve me çmime të lira, EasyJet nga qershori do të shtojë edhe Prishtinën si destinacion të vetin. Nga 19 qershori EasyJet do të ketë fluturime të rregullta nga Gjeneva dhe Bazeli drejt Prishtinës.

Fillimisht do të ketë katër fluturime në javë drejt Prishtinës.

“Ardhja e EasyJet paraqet vendim historik jo vetëm për Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, por për gjithë aviacionin civil në Kosovë dhe vetë Republikën e Kosovës”, tha drejtori menaxhues i ANP-së, Agron Mustafa.
XS
SM
MD
LG