Ndërlidhjet

Thaçi: Kosova e gatshme për sigurinë e sajKryeministri i Kosovës Hashim Thaçi është zotuar se nuk do të ketë vakum të sigurisë ndërsa NATO-ja po i redukton trupat e veta në Kosovë.

Thaçi tha se Forca e Sigurisë së Kosovës, e stërvitur nga NATO, do të duhej ta marrë “rolin të cilin e ka çdo forcë e sigurisë në një vend të pavarur”.

Në një intervistë për AP, kryeministri Thaçi ka insistuar se Kosova do t’i bashkangjitet Bashkimit Evropian, megjithë kundërshtimet e Serbisë dhe Rusisë.
XS
SM
MD
LG