Ndërlidhjet

Inagurohet presidenti i ri kroatIvo Josipoviç bën sot betimin si president i Kroacisë. Josipoviç fitoi në zgjedhjet presidenciale të janarit me platformën e anti-korrupsionit dhe me premtimin se do ta çojë vendin drejt anëtarësimit të plotë në Bashkimin Evropian.

52 vjeçari Josipoviç, i cili është ekspert ligjor dhe kompozitor i muzikës klasike, e merr detyrën nga presidenti Stipe Mesiç.
XS
SM
MD
LG