Ndërlidhjet

Tërmeti godet Kinën, Rusinë dhe Korenë e VeriutNjë tërmet i fuqishëm ka përfshirë zonën kufitare ku takohen tre shtete, Kina, Rusia dhe Koreja e Veriut. Nuk ka pasur informacione për viktima në njerëz apo dëme materiale. Tërmeti me një fuqi prej 6.7 ballë të Rihterit e kishte epiqendrën 500 metra nën tokë.

Banorët pranë epiqendrës së tërmetit thanë se nuk i kanë ndier lëkundjet, por kullat në Pekin, 1200 km larg, janë lëkundur për rreth 1 minutë.
XS
SM
MD
LG