Ndërlidhjet

Irak: Nga sulmi vetëvrasës – 11 të vrarë


Nga një sulm vetëvrasës me makinë bombë afër zyrave të qeverisë lokale, në qytetin Ramadi, janë vrarë së paku 11 vetë.

Zyrtarët thanë se sulmuesi vetëvrasës e aktivizoi eksplozivin në veturën e tij afër ndërtesës, ku gjendet zyra e guvernatorit të Ramadit, selia e policisë dhe një gjykatë.

Nga shpërthimi, më se 20 vetë të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG