Ndërlidhjet

Hollbruk viziton Pakistanin, pasi është zënë militanti


I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara në Afganistan dhe Pakistan, Riçard Hollbruk, sot bisedon me zyrtarët e lartë qeveritarë në Islamabad, disa ditë pas zënies së komandantit të lartë taliban në Pakistan.

Zoti Hollbruk takon kryeministrin Jusuf Raza Gilani.

Dje në Kabul, zoti Hollbruk vlerësoi se arrestimi i talibanit, Mullah Abdul Ghani Baradar, është “zhvillim i rëndësishëm”.
XS
SM
MD
LG