Ndërlidhjet

Seuli kërkon të hetohet vrasja e studentit në RusiKorea e Jugut bëri thirrje për hetime të plota në Rusi lidhur me vdekjen e një studenti koreanojugor, i cili u vra në një sulm të mundshëm racist.

Zyrtarët thanë se studenti vdiq në spital të enjten, tre ditë pasi u sulmua nga një grup i të rinjve në qytetin Barnaul në Siberi.

Autoritetet ruse thanë se tre persona janë ndaluar dhe po hetohen për sulmin.
XS
SM
MD
LG