Ndërlidhjet

Sakashvili: Franca të mos i shesë armë RusisëPresidenti i Gjeorgjisë Mihail Sakashvili i ka kritikuar planet e Francës që t’i shesë luftanije dhe autoblinda Rusisë, duke thënë se kjo i vë në rrezik më të madh vendet e Evropës Lindore nga invazioni i mundshëm rus.

Saakashvili tha se autoblindat franceze janë më superiore se pajisjet ekzistuese ruse, dhe do t’u mundësonin rusëve që të pushtojnë cilindo vend evropianolindor brenda “disa orëve”.
XS
SM
MD
LG