Ndërlidhjet

Irani thotë se prodhoi luftanije të reTelevizioni shtetëror iranian raportoi se Irani lëshoi në det një luftanije me kapacitete shkatërruese të ndërtuar në vend.

Ngjarja u cilësua si hapi më i madh teknologjik për industrinë detare.

Televizioni njoftoi se luftanija është e pajisur me raketa të llojit tokë-ajër dhe torpedo.
XS
SM
MD
LG