Ndërlidhjet

Vendet evropiane kërkojnë heqjen e armëve bërthamore amerikaneAleatët evropianë të Shteteve të Bashkuara në NATO do të kërkojnë nga presidenti Barak Obama të largojë armatimin bërthamor nga Evropa.

Nga koha e Luftës së Ftohtë në Evropë kanë mbetur mbushje bërthamore nga arsenali i ushtrisë amerikane. Kërkesa do të bëhet së shpejti edhe zyrtarisht nga Belgjika, Gjermania, Luksemburgu, Hollanda dhe Norvegjia.
XS
SM
MD
LG