Ndërlidhjet

Filmi turk fiton çmimin Ariu i ArtëFilmi turk “Honey” (Mjalti) e ka fituar çmimin Ariun e Artë për film më të mirë në Festivalin e Filmit në Berlin.

Filmi rrëfen historinë e një djaloshi, i cili bredh nëpër pyje për të gjetur të atin e zhdukur, bletar.

Roman Polanski, i cili ndodhet në arrest shtëpiak në shtëpinë e tij në Zvicër, dhe po lufton ekstradimin e tij në Shtetet e Bashkuara, e fitoi çmimin për regji më të mirë për filmin “The Ghost Writer”.
XS
SM
MD
LG