Ndërlidhjet

Kairo: Bombë në sinagogë, s'ka viktimaPolicia e Egjiptit tha se një bombë artizanale është hedhur në sinagogën në qendër të Kairos në orët e para të mëngjesit të sotëm, duke shkaktuar zjarr por jo edhe të lënduar.

Sipas policisë, një njeri që ishte vendosur në katin e katërt të një hoteli përballë, rreth orës 3 të mëngjesit e ka hedhur një valixhe në drejtim të sinagogës.

Valixheja, e cila përmbante një bombë artizanale të përbërë nga konserva me benzinë dhe acid sulfurik, u dogj shpejt por nuk shpërtheu.
XS
SM
MD
LG