Ndërlidhjet

Merkel do marrë pjesë në samitin bërthamor në SHBAQeveria e Gjermanisë njoftoi se kancelarja Angela Merkel e ka pranuar ftesën që të marrë pjesë në samitin ndërkombëtar mbi sigurinë bërthamore që do të mbahet në Uashington nga mesi i prillit.

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Barak Obama e ka thirrur takimin e liderëve botërorë në Uashington për t’u përpjekur që të dilet me një qëndrim të përbashkët ndërkombëtar për mos përhapjen dhe sigurimin e armatimit bërthamor dhe materialeve bërthamore.
XS
SM
MD
LG