Ndërlidhjet

Izrael: Flotë e re pa pilot që mund të mbërrijë IraninForcat ajrore të Izraelit e kanë paraqitur sot flotën e aeroplanëve të mëdhej pa pilot, të cilët mund të fluturojnë pa pushim një ditë të tërë në largësi deri në Gjirin Persik, përfshirë dhe Iranin.

Fluturaket Hedron TP, me shtrirje të krahëve prej 26 metra, sa është madhësia e aeroplanëve Boeing 737, janë aeroplanët më të mëdhej pa pilot në ushtrinë izrelite.

Aeroplanët mund të fluturojnë pandërprerë 20 orë dhe kryesisht përdoren për mbikqyrje dhe mbajnë ngarkesa të ndryshme.
XS
SM
MD
LG