Ndërlidhjet

Irak: Vdesin dy pilotë amerikanëUshtria e Shteteve të Bashkuara tha se dy pilotë të helikopterit e kanë humbur jetën në Irakun verior.

Ushtria tha se nuk janë vërejtur “forca të armikut” dhe zjarr armiqësor.

Njoftohet se fluturaket patën një “zbritje të rëndë”, që nënkupton se janë rrëzuar.

Vdekja e tyre e ka cuar në të paktën 4.378 numrin e ushtarëve amerikanë të vrarë në Irak prej fillimit të luftës në mars, 2003.

XS
SM
MD
LG