Ndërlidhjet

SHBA: Anija kozmike ateroi në Floridë


Anija kozmike amerikane, Endeavour, ka ateruar me sukses në qendrën kozmike Kenedi në Floridë, duke e përfunduar misionin dyjavor në Stacionin Ndërkombëtar të Gjithësisë.

Gjatë qëndrimit në këtë stacion, gjashtë anëtarët e ekupiazhit të saj punuan në instalimin e modulit të ri dhe i ndërmorën tri dalje në gjithësi, për ta bërë modulin operacional.
XS
SM
MD
LG