Ndërlidhjet

Gjermani: Pilotët e kompanisë Lufthansa e mbyllën grevën


Kompania gjermane Lufthansa dhe pilotët e saj janë pajtuar për t’i vazhduar bisedimet, derisa greva ka përfunduar në mesantë.

Në kumtesën e përbashkët është thënë se bisedimet do të vazhdojnë “menjëherë dhe pa kushte”.

Greva e afro 4 mijë pilotëve është pezulluar, ndërsa sindikata e pilotëve tha se nuk do të ketë aksione të mëtejshme deri më 9 mars.
XS
SM
MD
LG