Ndërlidhjet

Athinë: Bllokohet bursa


Anëtarët e sindikatave kanë bllokuar ndërtesën e bursës në Athinë në shenjë protesti ndaj masave të kursimit përmes të cilave qeveria dëshiron të dalë nga kriza e rëndë e borxheve.

Organizatorët e protestës që mbështeten nga Partia Komuniste thonë se synojnë që bllokadën ta mbajnë deri në fund të ditës dhe se kanë arritur të pengojnë hapjen e bursës.
Bllokada e ka filluar një ditë para grevës së përgjithshme 24 orëshe që duhet të ndalë punën e shërbimeve publike.
XS
SM
MD
LG