Ndërlidhjet

Hyseni: Njohje edhe para vendimit të GJND-sëMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skënder Hyseni, ka raportuar para Komisioni për Punë të Jashtme të Kuvendit. Hyseni pas përfundimit të takimit ka theksuar se “njohje të reja do të ketë dhe para vendimit të GJND-së, por një shkallë diskrecioni në diplomaci është e domosdoshme”.

Ministri Hysni nuk ka pranuar të flasë për emra shtetesh dhe data lidhur me procesin e njohjeve të shtetit të Kosovës.
XS
SM
MD
LG