Ndërlidhjet

Një tërmet i fuqishëm godet NikaraguanNjë tërmet i fuqishëm, prej 5.9 ballë sipas shkallës Rihter, ka goditur bregdetin perëndimor të Nikaraguas. Tërmeti e kishte epiqendrën nën oqean.

Lajmi bëhet i ditur nga agjencia amerikane e sizmiologjisë dhe gjeologjisë. Dridhjet nuk janë ndier në Managua, kryeqyteti i vendit.
XS
SM
MD
LG