Ndërlidhjet

Kjev: Janukoviç merr sot detyrën e presidentitViktor Janukoviç pritet të marrë detyrën e presidentit të Ukrainës, në një ceremoni që fillon në këto momente në selinë e parlamentit.

Inagurimi i Janukoviçit do të bëhet megjithë faktin se rivalja e tij në zgjedhjet presidenciale, Julia Timoshenko, ka kundërshtuar rezultatin.

Në mesin ezyrtarëve ndërkombëtarë që do të marrin pjesë në ceremoni janë shefja e diplomacisë evroipiane, Kethrin Eshton, këshilltari për siguri kombëtare i presidentit Obama, Xhejms Xhons dhe kryetari i parlamentit të Rusisë, Boris Grizllov.
XS
SM
MD
LG