Ndërlidhjet

Peru: Rrëzohet aeroplani, 7 të vdekur


Autoritetet e Perusë kanë bërë të ditur se një aeroplan i vogël është rrëzuar me ç’rast kanë vdekur 7 udhëtarët.
Në aeroplanin “cesna 206” gjendeshin 3 veta nga Kili dhe 4 nga Peru.
Aeroplani është rrëzuar në brendi të rajonit turistik Naska në Peru, ku gjenden geoglifet ose figurat e shtazëve dhe njerëzve, që besohet se u zhdukën ndërmjet shekullit tre dhe tetë.
XS
SM
MD
LG