Ndërlidhjet

Shkodër: 6750 hektarë nën ujëTë dhënat e fundit të Ministrisë së Brendshme të Shqipërisë tregojnë se sipërfaqja e tokës së përmbytur në qarkun e Shkodrës vlerësohet të jetë 6750 hektarë.

Njoftohet se deri tani janë evakuuar 375 persona, 108 shtëpi janë përmbytur ndërsa 805 të tjera janë rrethuar me ujë.

Operacionet e evakuimit dhe shpëtimit po kryhen nga pjesëtarë të ushtrisë dhe të policisë.
XS
SM
MD
LG