Ndërlidhjet

Spanja aleate e Serbisë në rrugën drejt BE-sëKryetari i Parlamentit të Spanjës, Hoze Bona Martinez, deklaroi sot në Beograd se Serbia e ka Spanjën aleate, tek e cila mund të mbështetet që sa më shpejt t'i bashkangjitet BE-së, si dhe "aleate në mbrojtjen e sovranitetit dhe integritetit territorial të saj".

Martinez u takua në Beograd me presidentin e Serbisë Boris Tadiq, kryetaren e parlamentit Sllavica Gjukiq-Dejanoviq dhe zyrtarë tjerë serbë.


XS
SM
MD
LG