Ndërlidhjet

Turqi: Thellohen tensionet ushtri-qeveriDrejtësia turke ka ngritur aktakuzat edhe ndaj dy gjeneralëve në pension lidhur me përpjekjet për rrëzimin e qeverisë në vitin 2003. Të dy tëë arrestuarit kanë pasur poste të larta në ushtrinë turke, e cila e quan veten mbrojtësen e shtetit sekular.

Partia në psuhtet në Turqi ka rrënjë islamike. Kryeminsitri Erdogan deklaroi se askush nuk është mbi ligjin dhe ata që kanë komplotuar kundër demokracisë turke do të përballen me drjetësinë.
XS
SM
MD
LG