Ndërlidhjet

Ban dënon sulmin në KabulSekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Mun ka dënuar sulmin e talibanëve në Kabul, ku humbën jetën 17 persona e 30 të tjerë u plagosën. Në mesin e viktimave kishte dhe shtetas të huaj.

Ban në deklaratën e tij thekson se sulmi në Kabul është tregues i “pandjeshmërisë maksimale të talibanëve për jetët njerëzore”.

Ky ishte sulmi i dytë i këtyre përmasave në kryqytetin afgan që nga fillimi i këtij viti.
XS
SM
MD
LG