Ndërlidhjet

Papandreu takohet me Obaman dhe MerkelinKryeminsitri grek, Georgios Papandreu, do të takohet me udhëheqësit e Gjermanisë dhe Shteteve të Bashkuara në përpjekje për të zgjidhur krizën financiare greke. Defiçiti buxhetor i Greqisë ka rritur shqetësimet rreth stabilitetit të euros.

Në datën 5 mars Papandreu pritet të takohet me homologen e tij gjermane Merkel kurse në Uashington, më 9 mars, do të takohet me presidentin amerikan, Barak Obama.

Të premten kriza greke ishte diskutar në një telefonatë treshe mes presidentit Obama, kancelares gjermane Merkel dhe kryeministrit britanik Braun.
XS
SM
MD
LG