Ndërlidhjet

Sot në Kosovë është Ditë ZieSot në Kosovë është ditë zie kombëtare, në shenjë respekti për viktimat e aksidentit, të ndodhur disa ditë më parë, në Austri. Në aksidentin në fjalë shumica e viktimave dhe të lënduarve ishin qytetarë të Kosovës.

Dita e sotme u shpall Ditë Zie shtetërore me urdhërin e posaçëm të presidentit Fatmir Sejdiu.
XS
SM
MD
LG