Ndërlidhjet

Vankuver: Kanada-SHBA, në finalen e hokejit për meshkujKanadaja dhe Shtetet e Bashkuara do të përballen në finale për titullin olimpik në hokej për meshkuj.

Shtetet e Bashkuara siguruan vendin në finale pas fitors 6-1 me Finlandën, kurse Kanadaja fitoi në gjysmëfinale ndaj Sllovakisë.

Kjo e fundit do të përballet me Finlandën për vendin e tretë, apo medaljen e bronzit në Lojërat Olimpike Dimërore.
XS
SM
MD
LG