Ndërlidhjet

Uashington: Protesta kundër luftës në Irak, Afganistan


Mijëra protestues kanë marshurar në kryeqytetin amerikan, Uashington, në shtatë vjetorin e invadimit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Irak, duke kërkuar tërheqjen e menjëhershme të trupave amerikane nga Iraku dhe Afganistani.

Së paku tetë vetë, përfshirë edhe aktivisten Sindi Shihan, janë arrestuar, pas vendosjes së arkivoleve në mburojën jashtë Shtëpisë së Bardhë.

Protesta ishte më e vogël se ajo e viteve 2006 dhe 2007, kur patën marrë pjesë dhjetëra mijëra vetë.
XS
SM
MD
LG