Ndërlidhjet

Viza sllovene edhe në PrishtinëAmbasada e Sllovenisë në Prishtinë ka nisur dhënien e vizave dhe të kryejë punë të tjera konsullore, ka njoftuar ministria e Jashtme e Sllovenisë.

Konsullata në Prishtinë do të punojë katër ditë në javë, nga e hënë deri të enjten, nga katër orë.

Ambasada sllovene në Prishtinë u hap në shkurt të vitit 2009, ndërsa çështjet konsullare për qytetarët e Kosovës deri tash i kryente ambasada sllovene në Shkup.
XS
SM
MD
LG