Ndërlidhjet

Turqi: Lirohen 10 ushtarakë



Gjykata në Turqi ka liruar dhjetë ushtarakë, mes të cilëve dhe tre admiral, të cilët ishin arrestuar si pjesë e grupit që synonte rrëzimin e qeverisë.

Muajin e kaluar u arrestuan rreth 70 pjesëtarë të ushtrisë nën akuzat se kishin komplotuar për grusht shteti ndaj qeverisë Erdogan.
XS
SM
MD
LG