Ndërlidhjet

Sulme të reja në DagestanGjatë natës dy persona u vranë në Dagestan, një nga republikat e Kaukazit të Veriut, pjesë e Federatës Ruse.

Dyshohet se makina ku ndodhi incidenti ishte e mbushur me lëndë shpërthyese. Incidenti vjen pas sulmit të djeshëm në Dagestan, ku humbën jetën 12 persona dhe u plagosën mbi 20 të tjerë.
XS
SM
MD
LG